Публікації

  • Головна
  • Публікації
  • КМБ: податкова перевірка чи запит податкової для розвідки потенціалу клієнта.
Повернутись назад Наступна публікація
КМБ: податкова перевірка чи запит податкової для розвідки потенціалу клієнта.
11.01.18 0 1084

В податкових відносинах дружба між платником податків та податковою службою починається з податкового навантаження.


В розумінні податкової, вважається допустимо, якщо підприємство платить 1,5% податків до бюджету з обороту. Якщо менше – такий платник податків потрапляє в неофіційну категорію «сумнівних». Нормальне навантаження 2%, а якщо підприємство платить 2,5% його директору «вручають грамоту» за сумлінну сплату податків.


Рішення податкової про норми податкового навантаження є неофіційними критеріями, але вживаються в офіційному спілкуванні посадовими особами податкової служби.


Для прикладу, при сплаті 1,8% з обороту рентабельність підприємства повинна складати ≤10%. З точки зору податкового навантаження така рентабельність бізнесу не дотягує до успішного підприємства, що має наслідком детального вивчення податковою службою взаємовідносин клієнта з контрагентами та інших показників, що впливають на формування валових витрат та податкового кредиту.


Запит податкової може свідчити про інтерес податкової щодо правильності (правомірності) нарахування та сплати підприємством податків, або розвідкою потенціалу клієнта. В тексті запиту податкової домокловим мечем буде фігурувати фраза, що податкова перевірка буде призначена, якщо не будете співпрацювати.


Необхідно розуміти з якою метою надісланий запит податкової для того щоб вживати превентивних заходів фінансової та організаційної безпеки. Не потрібно панікувати, податкова перевірка може бути проведена за наявності визначених законодавством обставин. Отримавши запит податкової, підприємству необхідно з’ясувати:


1. Проти кого спрямований запит податкової: проти підприємства чи його контрагентів.
2. Чи обов’язково надавати інформацію, документи, пояснення згідно з таким податковим запитом.
3. Які можливі підстави для позапланової податкової перевірки чи звірки.
4. Виявити та усунути можливі порушення підприємством під час нарахування валових витрат та податкового кредиту: наявність первинної бухгалтерської документації, правильність розрахунків.
5. Чи отримували контрагенти подібні запити та здійсненні ними дії, в т. ч. чи була у них проведена податкова перевірка.


Якщо запит податкової був спрямований на отримання інформації про контрагентів це не означає, що клієнт може спати спокійно. Можливо, після отримання необхідної інформації за рішення податкової буде призначена позапланова податкова перевірка клієнта.


Податковим кодексом визначено обставини, коли може проводитися позапланова податкова перевірка. Стандартною, в такій ситуації, підставою для проведення позапланової податкової перевірки, є виявлення фактів, що свідчать про порушення податкового законодавства контрагентами клієнта.


Перед клієнтом є два варіанти дій: погодитися на пропозицію податкової чи отримати правовий захист адвоката.


В першому випадку клієнт повністю переходить під зверхність податкової.


В другому – зберігає автономію в межах законодавства. В такому разі адвокат здійснює повний супровід господарської діяльності клієнта в т. ч. податкова перевірка, оскарження рішення податкової.


Податкова перевірка, як правило не призначається за волюнтаристським рішенням керівника органу податкової служби, а є результатом кропіткої роботи, оскільки в разі скасування судом незаконно призначеної і проведеної податкова перевірка її результати будуть визнанні недійсними. Таким чином рішення податкової про призначення податкової перевірки приймається з урахуванням потенціалу клієнту боротися за справедливість.

Коментарі