Публікації

Повернутись назад Наступна публікація
Зеленський відкрив сайт для волонтерів (лайкати і флешмобити)
03.01.19 0 343

Хто відкриє справжній ресурс для зміни системи:

  1. подолати корупцію
  2. вирішити питання Криму і Донбасу, а також захисту від московитів
  3. запустити зростання економіки

Для вирішення цих питань необхідно лише два кроки:

1.     забезпечити доступ у владу достойних людей

2.     встановити контроль над владою

Перший крок – відкрити усім бажаючим можливості взяти участь в конкурсі на зайняття посад державних службовців, наприклад через єдиний веб портал де повинні розміщатися вакансії усіх органів державної влади, а бажаючі взяти участь в конкурсі повинні подавати заявку разом із своєю біографією, щоб кожен міг бачити цих людей і подати свої зауваження із конкретними доказами.

Другий – контроль за ефективністю діяльності державних службовців. Наприклад:

  • для судів – якщо більше 25% рішень судді першої інстанції скасовується апеляцією, суддя відстороняється від посади і здає публічний екзамен на професійну відповідність та щодо нього проводиться перевірка майнового стану; більше 15% - другої інстанції і 5% Верховного суду України за рішенням Європейського суду.
  • для слідчих органів прокуратури, поліції, податкової – два критерії:

-        якщо більше 10% ухвал судів про оскарження дій чи бездіяльності слідчих/прокурорів визнають протиправними  чи бездіяльність - публічний екзамен на професійну відповідність та щодо нього проводиться публічна перевірка майнового стану;

-        якщо більше 25% кримінальних проваджень від загальної кількості кримінальних проваджень, що перебувають у провадженні слідчого та/або під процесуальним керівництвом прокурора здійснюються з порушенням строків передбачених кримінальним законодавством - публічний екзамен на професійну відповідність та щодо нього проводиться публічна перевірка майнового стану.

  • для органів виконавчої влади – два критерії:

-        ефективність роботи кожного державного службовця, наприклад, якщо 15% податкових повідомлень рішень скасовано судом податковий інспектор здає публічний екзамен на професійну відповідність та щодо нього проводиться публічна перевірка майнового стану; якщо більше 15% доріг області в незадовільному стані – відповідний керівник іде тією ж дорогою;

-        надання доступу до інформації та реагування на повідомлення людей.

Під час проведення публічного екзамену питання відкриваються в день проведення екзамену, а його проведення здійснюється незалежною організацією.

Під час перевірки майнового стану кожен може подати інформацію та докази незадекларованих доходів/незаконного збагачення.

Очевидно, що для реалізації таких заходів необхідно внести зміни до трудового законодавства та перевести значну частину державних службовців на строковий контракт. Щоб уникнути відновлення на посаді через суди.

Коментарі