Юридична компанія «НООСФЕРА» захистила ОСББ від судового позову ПрАТ «АК «Київводоканал» (далі – водоканал) про стягнення плати за воду, що йде на підігрів та постачається у вигляді гарячої води.

У цій справі рішенням господарського суду міста Києва суд водоканал відмовив у позові повністю, але водоканал подав апеляційну 

Замовте безкоштовну консультацію

скаргу, розраховуючи провернути шахрайську схему з подвійним нарахуванням плати за воду.

Суд першої інстанції відмовив водоканал виходячи, зокрема, з недоведеності водоканалом обставин справи. Одночасно судом враховані надані адвокатом докази, що свідчать про безпідставність позовних вимог водоканалу, зокрема про те, що ОСББ не має обов`язку додатково оплачувати воду, яка йде на підігрів, адже послуги з гарячого водопостачання останнім на користь ОСББ не надаються.

Ухвалою Північного апеляційного господарського суду було визначено здійснювати розгляд справи у порядку спрощеного провадження без повідомлення учасників справи.

Розглянувши доводи апеляційної скарги, дослідивши докази, проаналізувавши на підставі встановлених фактичних обставин справи правильність застосування судом першої інстанції норм чинного законодавства, Північний апеляційний господарський суд відхилив апеляційну скаргу водоканалу, виходячи з наступного.

Як правильно зазначено судом першої інстанції, правовідносини, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг з водопостачання та водовідведення між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, регулюються спеціальними Законами України «Про житлово-комунальні послуги», «Про питну воду та питне водопостачання» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Чинне законодавство України не розділяє послугу з постачання споживачам гарячої води (гарячого водопостачання) на окремі частини з постачання окремо теплової енергії та окремо холодної води, а встановлює, що енерговиробник та/або енергопостачальник виробляє та постачає гарячу воду (яку законодавець також називає енергією). Постачання холодної води для приготування гарячої є окремою послугою, що повинна, в якості сировини, надаватись підприємству, яке має можливість та безпосередньо виробляє гарячу воду.

Саме гаряча вода є товаром, продуктом енерговиробника та/або енергопостачальника, яку отримує споживач, при цьому саме енерговиробник та/або енергопостачальник споживає холодну воду для вироблення гарячої води.

Аналогічна правова позиція викладена в постановах Верховного Суду України від 04.05.2018 у справі № 910/23521/16, від 23.11.2018 у справі № 910/17776/17, від 12.02.2019 у справі № 910/3286/18.

Крім цього, у справі суд водоканал обґрунтовано враховано й те, що зі змісту наданих позивачем актів за оскаржуваний період вбачається, що показники знімалися з номерами лічильників за кодом абонента які відрізняються від тих, що вказані в договорі ОСББ з водоканалом. Доказів внесення сторонами змін до вказаного додатку матеріали справи не містять. Натомість, лічильник з номером, по якому проводилося нарахування плати, зазначений у дислокації будинків, встановлених засобів обліку теплової енергії та засобів обліку холодної води, що йде на підігрів, яка є додатком до іншого договору, та згідно якої вказаний лічильник вимірює обсяг постачання до квартир у будинку, а отже не обліковує спожиті саме ОСББ обсяги.

Натисніть, щоб подивитися повний текст рішення в справі суд водоканал в реєстрі судових рішень.

Вам може бути цікаво: Верховный суд поставив крапку у справі клієнта про визнання кредитного договору недійсним

Потрібна консультація? Телефонуйте!

(097) 277-21-76

(044) 360-06-06

Ми безкоштовно проведемо аналіз справи, визначимо правову позицію та надамо юридичний висновок щодо можливості вирішити Ваше питання.