В 2009 році було задоволено заяву громадянки В’єтнаму щодо встановлення факту проживання батьків на території України до 24.08.1991 і на цій підставі клієнтка набула громадянства України.

Через три роки рішенням апеляційного суду Херсонської області було скасовано рішення суду першої інстанції, а відтак було скасовано рішення про оформлення громадянства України.

У 2018 році клієнтка звернулася до Юридичної компанії «НООСФЕРА» для отримання правової допомоги у цій справі.

Після вивчення обставин справи адвокатом було встановлено, що судом апеляційної інстанції було грубо порушено норми процесуального права та надано неправильну оцінку обставинам справи.

Апеляційний суд Херсонської області не повідомляв клієнтку про розгляд справи. Судові повістки у цій справі на зареєстровану адресу місця проживання клієнтки надходили.

Текст рішення Апеляційного суду Херсонської області клієнтка отримала від адвоката, що було підставою для поновлення строків для звернення з касаційною скаргою до Верховного суду України.

Виявилось, що Апеляційний суд Херсонської області не з’ясовував, яке було зареєстроване місце проживання клієнтки на час розгляду справи.

Таким чином клієнтці було скасовано рішення про оформлення громадянства України з порушенням права клієнтки на судовий захист. Апеляційної інстанції порушив право заявника знати про час і місце судових засідань (частина друга статті 8 ЦПК України), що є порушенням права на доступ до правосуддя та порушенням статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (рішення Європейського суду з прав людини у справі «Віктор Назаренко проти України» від 03 жовтня 2017 року та у справі «Лазаренко та інші проти України» від 27 червня 2017 року). Ця обставина стала безумовною підставою для скасування Верховним судом рішення апеляційного суду та направлення справи на новий розгляд.

Якщо скасовано рішення про оформлення громадянства України звертайтеся до Юридичної компанії «НООСФЕРА». Правова допомога інозецям – для ефективного захисту.

Натисніть, щоб подивитися повний текст рішення в єдиному державному реєстрі судових рішень.