Адвокати Юридичної компанії «НООСФЕРА» здійснюють захист клієнтів у кримінальних провадженнях у справах про злочини в сфері економіки, службової діяльності, сплати податків, проти власності.

Після повідомлення про підозру прокурор, слідчий можуть роками здійснювати досудове розслідування, продовжуючи строки і зупиняючи слідство.

З метою ефективного захисту клієнтів адвокати Юридичної компанії «НООСФЕРА» оскаржують повідомлення про підозру клієнта. Після скасування підозри в клієнта змінюється статус, а наступним кроком є закриття кримінального провадження.

Наприклад за статтею 191 Кримінального кодексу (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) обліковано 10713 кримінальних проваджень. При цьому вручено 5953 повідомлень про підозру.

За рік в судах розглянуто 851 кримінальне провадження, з них 109 повернуто прокурору, а 194 закрито провадження у справі.

Ці дані показують, що повідомлення про підозру для прокурора чи слідчого це лише інструмент тиску на клієнта. В цій ситуації адвокати повинні оскаржувати необґрунтовані повідомлення про підозру.

У рішенні про скасування повідомлення про підозру суд надає оцінку доказам і доводам, що надали адвокати. Рішення суду містить юридичні факти, що можуть використати адвокати для закриття провадження у справі.

Після скасування повідомлення про підозру адвокати можуть подати клопотання прокурору про закриття кримінального провадження, оскільки судом буде встановлено про відсутність події та складу злочину.

Поряд з цим адвокати можуть оскаржувати порушення розумних строків розслідування в кримінальному провадженні.

Адвокати повинні використовувати рішення суду про скасування повідомлення про підозру в якості обґрунтування для закриття провадження у кримінальному провадженні.