Під час обшуку податкова поліція вилучила в клієнта первинну документацію, ноутбуки, мобільні телефони. При цьому, обшук проводився на підставі визначення слідчого судді Шевченківського району м. Києва.

Після вивчення обставин справи, ухвали слідчого судді, на підставі якої проводився обшук та вилучення документів і техніки, протоколу за яким було вилучене майно, адвокати Юридичної компанії «НООСФЕРА» звернулися із заявою до начальника слідчого відділу податкової поліції, щоб повернути вилучене майно.

Адвокати встановили, що в ухвалу суду було прямо вказано, що вилучене майно підлягає арешту на підставі ч. 5 ст. 171 КПК України. Тому слідчий повинен був не пізніше наступного робочого дня звернутися до суду з клопотанням про арешт вилученого майна. Оскільки слідчий цього не зробив, вилучене майно повинно бути негайно повернуто клієнту.

Таким чином майно має статус тимчасово вилученого майна і адвокат обґрунтовано довів це слідчому управлінню податкової поліції.

В результаті клієнтові було повернуто вилучене майно під час обшуку, без необхідності звернення до суду зі скаргою на бездіяльність слідчого.