Під час обшуку в квартирі, яку знімав клієнт, було вилучено належні йому кошти в розмірі 2 000 000 грн.

В ухвалі суду на проведення обшуку було зазначено право слідчого вилучати майно юридичної особи, яка є власником квартири. Також в ухвалі слідчого судді було надано право слідчим вилучити кошти, що були отриманні злочинним шляхом.

В протоколі обшуку клієнтом було вказано, що вилучені кошти належать йому особисто і є його зарплатою, а квартиру він орендує на підставі договору оренди.

Вивчивши матеріали справи адвокати Юридичної компанії «НООСФЕРА» дійшли висновку, що вилучені у клієнта кошти мають статус тимчасово вилученого майна.

Адвокати Юридичної компанії «НООСФЕРА» подали Печерського районного суду міста Києва скаргу на бездіяльність слідчого щодо неповернення тимчасово вилученого майна. Юрисдикція суду обумовлена тим, що вилучення коштів проводили слідчі Генеральної прокуратури України.

У скарзі до суду адвокати обґрунтовано виклали правову позицію клієнта та надали докази, що свідчать про законність походження коштів, право власності клієнта на кошти.

Також адвокати обґрунтували безпідставність вилучення в клієнта коштів і відсутність права на вилучення коштів в ухвалі слідчого судді на підставі якої був проведений обшук.

В судовому засіданні було встановлено, що слідчий Генеральної прокуратури України провів обшук в однієї з компаній, посадові особи якої підозрюються у вчиненні злочину. Вилучені кошти слідчий передав на депозит банку для зберігання.

Важливим питанням у цій справі, була та обставина, що адвокати доказали статус вилученого майна, як тимчасово вилучене. Відтак, адвокати доказали, що у відповідності до приписів Кримінального процесуального кодексу України, вилучені в клієнта кошти повинні бути негайно повернуті, якщо на них не накладено арешт у відповідності до вимог законодавства.

Слідчий не звертався до суду із клопотання про накладення арешту на вилучені кошти, а тому в силу закону зобов’язаний повернути вилучені кошти клієнту.

В результаті суд задовольнив скаргу, що подали адвокати, про бездіяльність слідчого і зобов’язав слідчих Генеральної прокуратури України повернути вилучені в клієнта кошти.

У цій справі було проведено чотири судові засідання в яких адвокати доказували свою правову позицію. Незважаючи на повторну неявку слідчого Генеральної прокуратури України суд ухвалив законне рішення, що набрало законної сили негайно.

Адвокати Юридичної компанії «НООСФЕРА» мають значний досвід у справах повернення вилученого під час обшуку майна. В певних випадках ми працюємо без передоплати, з оплатою за результат.

Адвокати в кримінальних справах Юридичної компанії «НООСФЕРА» гарантовано зможуть захистити у складних кримінальних справах. Наша практика свідчить про ефективний захист прав наших клієнтів. Ми реально бачимо ситуацію і працюємо на позитивний для клієнта результат.

Отримайте безкоштовну юридичну консультацію у вашій справі, щоб мати реальне уявлення про можливі шляхи вирішення.