Адвокат Юридичної компанії «НООСФЕРА» подав в інтересах клієнта до слідчого управління Державного бюро розслідування клопотання в порядку ст. 220 КПК України.

Метою поданого клопотання було отримати витяг з ЄРДР та постанов про зупинення досудового розслідування.

У відповідності до вимог КПК постанова про зупинення досудового розслідування може бути оскаржена і в разі скасування такої постанови строк досудового розслідування від дати винесення постанови до скасування її слідчим суддею зараховується в загальний строк досудового розслідування.

Однак слідчим ДБР було проігноровано клопотання адвоката і відповідь та запитувані документи не надано.

З метою припинення бездіяльності слідчого ДБР адвокат подав скаргу в порядку ст. 303 КПК України і слідчим суддею було встановлено протиправну бездіяльність слідчого та зобов’язано розглянути клопотання адвоката.

Встановлення слідчим суддею протиправної бездіяльності слідчого ДБР може мати значення для вирішення питання про відвід слідчого.

Бездіяльність має місце у ситуації, коли дотримання прав та інтересів учасників кримінального провадження передбачає необхідність вчинення посадовою особою певної дії або прийняття конкретного рішення, однак ця особа не діє, а в результаті рішення, яке повинно прийматися, не приймається, процесуальна дія не вчиняється. КПК України регламентує оскарження на досудовому провадженні потерпілим та іншими особами бездіяльності слідчого, вичерпний перелік якої наведено в ч.1 ст.303 КПК України, в тому числі бездіяльності слідчого, прокурора, що полягає у нездійсненні процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, оскільки при цьому істотно зачіпаються права й інтереси особи в кримінальному провадженні.

Відповідно до ч.1 ст.304 КПК України скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.

Відповідно до ст. 220 КПК України клопотання сторони захисту, потерпілого і його представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, про виконання будь-яких процесуальних дій та у випадках, установлених цим Кодексом, іншої особи, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування, або її представника слідчий, дізнавач, прокурор зобов`язані розглянути в строк не більше трьох днів з моменту подання і задовольнити їх за наявності відповідних підстав.

Про результати розгляду клопотання повідомляється особа, яка заявила клопотання. Про повну або часткову відмову в задоволенні клопотання виноситься вмотивована постанова, копія якої вручається особі, яка заявила клопотання, а у разі неможливості вручення з об`єктивних причин – надсилається їй.

Враховуючи, що на час розгляду скарги відомостей щодо розгляду уповноваженою особою ДБР у кримінальному провадженні клопотання адвоката слідчому судді не було надано, а тому слідчий суддя задовольнив скаргу шляхом зобов`язання слідчого ДБР розглянути клопотання адвоката.

Натисніть, щоб подивитися повний текст рішення в Єдиному реєстрі судових рішень.

Потрібна консультація? Телефонуйте!

(097) 277-21-76

(044) 360-06-06

Ми безкоштовно проведемо аналіз справи, визначимо правову позицію та надамо юридичний висновок щодо можливості вирішити Ваше питання.