Адвокати «відбили» клопотання прокурора про застосування до клієнта міри запобіжного заходу у вигляді застави 630 600 грн.

Слідчий теруправління Державного бюро розслідувань (м. Київ) за погодженням прокурора офісу Генеральної прокуратури вручив клієнту змінену підозру у начебто вчиненні ним злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах).

З метою тиску на клієнта прокурор звернувся до Печерського суду м. Києва із клопотання про обрання до клієнта запобіжного заходу у вигляді застави.

Прокурор обґрунтовував своє клопотання тим, що:

1. санкція ч. 4 ст. 190 ККУ передбачає відповідальність у виді позбавлення волі на строк більше 10 років;

2. можливого впливу підозрюваного на свідків та інших підозрюваних;

3. сума можливої шкоди від злочину складає більше 4 000 000 грн.

Може видатися дивним, чому в справі про розслідування особливо тяжкого злочину, прокурор просить всього лиш 600 тис. грн. застави.

Справа в тому, що восени минулого року прокурор вже звертався до суду із клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді застави на більше ніж 4 млн. грн., або альтернативного у вигляді арешту.

Минулого разу адвокат доказав в суді безпідставність клопотання прокурора, а в апеляційному суді прокурор сам відкликав свою скаргу, оскільки розумів, що не має шансів.

Цього разу прокурор змінив кваліфікацію з ч. 4 ст. 191 КК України на ч. 5 ст. 190 КК України і подав клопотання з «мінімальними» вимогами. Але ж прокурор не очікував, що в суді адвокат вщент «розіб’є» аргументи прокурора.

В судовому засіданні було досліджено документи, що були надані прокурором в якості доказів на обґрунтованість підозри, та заслухано пояснення сторін.

Прокурор надав суду більше 500 сторінок «доказів», що начебто підтверджують обґрунтованість підозри, а самий текст підозри викладений на 80 аркушах.

Адвокати спростували в суді усі звинувачення прокурора і надали докази, що підтверджують відсутність події кримінального правопорушення.

Вказуючи на необґрунтованість підозри, адвокати звернули увагу суду на те, що прокурор раніше висував клієнту підозру у начебто вчиненні ним злочину, передбаченого ч.4 ст. 190 КК України.
Очевидно, що злочини за ст. 191 КК України і ст. 190 КК України мають різний склад, а тому зміна кваліфікації дискредитує прокурора.

Прокурор майже півтора роки збирав докази щодо привласнення чужого майна службовою особою, пред’явив підозру по ст. 191 КК України, а потім виявив, що не було ніякого привласнення.

Спочатку прокурор розказував у суді про злочинну змову, а цього разу розказував про те, що не було змови, а начебто був обман.

Адвокат звернув увагу суду, що в кримінальному провадженні немає потерпілого, а також жодних претензій до клієнта з боку його контрагента не було.

Прокурор, в розпачі від того, що справа, по ст. 191 КК України, розсипалася, намагався тиснути на свідків, але адвокат виявив ці факти та захистив права осіб.

Щодо тяжкості санкції статті адвокат навів практику Європейського суду з прав людина, згідно якої не може особа бути піддана арешту, лише у зв’язку із тяжкістю інкримінованого особі звинувачення. Прокурор повинен надати переконливі докази, що особа може переховуватися чи здійснювала спроби переховуватися від слідства чи суду.

В судовому засіданні адвокат заявив про факти фальсифікації прокурором матеріалів кримінального провадження та навів докази, що це обґрунтовують.

Також адвокатом було подано заяву про вчинення прокурором злочину передбаченого ст. 366 КК (службове підроблення).

Зібрані адвокатом докази свідчать про безпідставність звинувачення, але в рамках процесу про застосування санкції суд не уповноважений давати оцінку доказам, тому  питання правової оцінки цих доказів винесені адвокатом в окремі завдання загальної стратегії захисту клієнта.

Під час судового засідання виявилося, що прокурор «прогавив» строки досудового розслідування і звернувся із клопотанням про санкцію за менш ніж місяць до спливу строку досудового розслідування.

У цій справі адвокат буде заперечувати проти продовження прокурору строку досудового розслідування, оскільки стороні захисту вигідно щоб прокурор зараз приймав рішення про закриття провадження або вручення обвинувального акту.

Прокурор вдавався до зловживань, щоб штучно продовжити строк досудового розслідування, зупиняючи розслідування під надуманими причинами. Адвокати знають, як з цим боротися через суд і не залишають прокурору шансів в цьому питанні.

Адвокат звернув увагу суду на маніпуляції прокурора, коли, наприклад, останній формулює питання експерту таким чином, щоб відповідь була загальною і неоднозначною.

Це робиться прокурором у зв’язку з тим, щоб «склеїти» з власних припущень пояснення для суду.

Вказуючи на безпідставність доводів прокурора про начебто завдану шкоду, адвокат звернув увагу суду, що прокурор не надав висновку експерта про розмір шкоди, а також не надав розрахунку шкоди.

Обґрунтовуючи безпідставність аргументів прокурора щодо ризиків, адвокат вказав, що клієнт допитувався раніше, постійно прибував на виклик прокурора і суду, не переховався і жодним чином не впливав на свідків.

Прокурор не зміг спростувати доводів адвоката, не зміг надати доказів протилежного і був змушений мовчки вислухати вердикт суду.

Очевидно, що прокурор міг не позоритися в суді, а лише вручити нову підозру, але прокурори дуже рідко притягаються за незаконне переслідування, тому і в цій справі прокурор буде подавати апеляцію, незважаючи на безпідставність звинувачень.

Для адвоката клопотання прокурора про санкцію є важливим джерелом отримання інформації по кримінальній справі, оскільки прокурор надає документи, які він вважає доказами, що начебто підтверджують обґрунтованість підозри клієнту.

Адвокат Юридичної компанії «НООСФЕРА» зібрав багато доказів, провів значну аналітичну роботу, підготував процесуальні документи, щоб впевнено переконати суд та виграти справу.

Ця кримінальна справа ще буде мати продовження на багато місяців, оскільки прокурор просто так «не викине» десятки томів кримінального провадження, а в проведеній роботі з прослушки, спостереження, отримання процесуальних рішень судів, підготовки документів, проведення експертиз і т. д. прокурором задіяно багато людських та матеріальних ресурсів.

Незважаючи на зроблену прокурором з його численним апаратом роботу адвокат доказав, що правильна стратегія захисту дає позитивний для клієнта результат.

Попереду «юридичні битви» за докази, нові експертизи, додаткове підтвердження фактів, зокрема про відсутність шкоди, притягнення прокурора до кримінальної відповідальності за фальсифікації у справі, службову недбалість та зловживання службовим становищем.

У боротьбі проти звинувачень недобросовісних прокурорів потрібно бути готовим до морального тиску, тому адвокат Юридичної компанії «НОСОФЕРА» захистить клієнта.

Перше завдання, яке ставить адвокат, – закрити кримінальне провадження на досудовому розслідуванні.

З цією метою скасовується підозра, в судових засіданнях під час оскарження дій чи бездіяльності прокурора встановлюються факти фальсифікацій прокурором доказів та інформації, а також проводиться велика аналітична робота, складання процесуальних документів та реалізація прав, що надані адвокату законодавством.

P.S. В тексті рішення суду закрита інформація про клієнта та іншf інформація, що становить адвокатську таємницю та/або є конфіденційною.

Наша практика в інших справах:

Адвокати захистили клієнта від арешту

Адвокат в кримінальних справах захистив клієнта від арешту

Суд зобов’язав слідчого повернути 2 000 000 грн.

Адвокат по кримінальним справам доказав невинуватість клієнта

Як адвокат по кримінальним справам може домогтися виправдувального вироку суду для клієнта.

Потрібна консультація? Телефонуйте!

(097) 277-21-76

(044) 360-06-06

Ми безкоштовно проведемо аналіз справи, визначимо правову позицію та надамо юридичний висновок щодо можливості вирішити Ваше питання.