Прокурором було подано клопотання про застосування до клієнта Юридичної компанії «НООСФЕРА» запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Вирішуючи питання про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою відносно підозрюваного, слідчий суддя враховує вимоги п.п. 3 і 4 ст. 5 Конвенції про захист прав людини та практику Європейського суду з прав людини.

Замовте безкоштовну консультацію

При цьому, ризик переховування від правосуддя не може оцінюватися слідчим суддею виключно на підставі суворості можливого судового рішення, а враховується низка відповідних фактів, які можуть підтверджувати існування такого ризику, або свідчити про такий його незначний ступінь, який не може служити підставою для запобіжного ув`язнення.

Адвокат звернув увагу слідчого судді про відсутність підстав вважати, що клієнт може знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення. Відсутність доказів впливу клієнта на будь-якого свідка у кримінальному провадженні.

Слідчим суддею було також враховано доводи адвоката про те, що прокурором не доведено обставини, передбачені пунктами 1 та 2 частини першої статті 194 КПК України, а саме недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Оскільки прокурор не довів обставини, передбачені пунктом 3 частини першої статті 194 КПК України, а саме недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризикам, зазначеним у клопотанні, слідчий суддя дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання слідчого та застосування більш м`якого запобіжного заходу підозрюваному, ніж той, який зазначений у клопотанні.

Натисніть, щоб подивитися текст рішення в реєстрі судових рішень.

Вам може бути цікаво: Апеляційний суд скасував ухвалу слідчого судді про застосування до клієнта цілодобового домашнього арешту

Потрібна консультація? Телефонуйте!

(097) 277-21-76

(044) 360-06-06

Ми безкоштовно проведемо аналіз справи, визначимо правову позицію та надамо юридичний висновок щодо можливості вирішити Ваше питання.