Адвокат Юридичної компанії «Ноосфера» виграв суд в ГУ ДПС м. Києва. Судом скасовано податкове повідомлення – рішення.

Щоб скасувати податкове повідомлення – рішення адвокат подав до Окружного адміністративного суду міста Києва адміністративний позов до Головного управління Державної податкової служби 

України у м. Києві (ГУ ДПС у м. Києві), в якому просив визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення – рішення.

В обґрунтування позову адвокат зазначив про безпідставність та необґрунтованість висновків контролюючого органу, які викладені в акті перевірки та стали підставою для прийняття спірного податкового повідомлення – рішення.

ГУ ДПС у м. Києві заперечувало і посилалося на порушення клієнтом граничних строків сплати грошового зобов`язання за податковою декларацією з податку на доходи (прибуток) страховика.

ГУ ДПС у м. Києві на підставі підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 та пункту 75.1 статті 75, в порядку пункту 76.3 статті 76 Податкового кодексу України було проведено камеральну перевірку дотримання вимог податкового законодавства в частині своєчасності сплати податку на прибуток клієнта.

За результатами проведення камеральної перевірки ГУ ДПС у м. Києві складено акт перевірки, за висновками якого перевіркою встановлено порушення клієнтом термінів сплати самостійно узгодженої суми грошового зобов`язання з податку на прибуток страхових організацій, передбачених пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України.

Не погоджуючись з висновками акту перевірки, щоб скасувати податкове повідомлення – рішення в досудовому порядку, клієнт звернувся до ГУ ДПС у м. Києві з письмовими запереченнями, проте відповіді на них надано не було.

Камеральна перевірка є одним з видів податкових перевірок, встановлених пунктом 75.1 статті 75 20 Податкового кодексу України, та за своєю правовою сутністю та формою поточного документального контролю за дотриманням платником вимог податкового законодавства на підставі декларацій та інших документів податкової звітності, одержаних від платника.

Тобто, перевірка будь-яких інших відомостей, витребування у платника додаткової інформації та документів, подання яких разом з податковою декларацією чинним законодавством не передбачено, камеральною перевіркою не охоплюється.

Судом було встановлено, що клієнтом було подано податкову декларацію з податку на доходи (прибуток) страховика. Вказана податкова декларація була направлена до контролюючого органу вчасно.

Пізніше клієнтом було подано уточнюючу податкову декларацію з податку на доходи (прибуток) страховика. Вказана податкова декларація була направлена до контролюючого органу у відповідності до строків, передбачених законодавством.

У відповідності до платіжного доручення клієнтом було сплачено податок на прибуток в повному обсязі.

Таким чином судом було встановлено, що висновки ГУ ДПС у м. Києві про те, що клієнтом було порушено строки сплати грошового зобов`язання з податку на прибуток страхових організацій, включаючи філіали аналогічних організацій, розташованих на території України, за податковою декларацією є необґрунтованими та не підтвердженими матеріалами справи, а відтак є законні підстави щоб скасувати податкове повідомлення – рішення.

Разом з тим, статтею 102 ПК України встановлений строк давності для визначення контролюючим органом суми грошових зобов`язань платника податків, який складає 1095 днів.

Таким чином, інформація, що зібрана податковим органом відносно платника податку поза межами 1095 днів не може слугувати підставою для прийняття податкового повідомлення-рішення.

Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, повно і всебічно проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Натисніть, щоб ознайомитися з повним текстом рішення суду, як визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення – рішення.

 

Потрібна консультація? Телефонуйте!

(097) 277-21-76

(044) 360-06-06

Ми безкоштовно проведемо аналіз справи, визначимо правову позицію та надамо юридичний висновок щодо можливості вирішити Ваше питання.