Клієнту Юридичної компанії «НООСФЕРА» надійшла вимога від Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві (далі – ГУ ДФС у м. Києві) про сплату боргу (недоїмки) єдиного внеску.

Адвокат Юридичної компанії «НООСФЕРА» вивчив обставини питання і дійшов висновку, що вимога про сплату єдиного внеску є протиправною.

Замовте безкоштовну консультацію

З наданих клієнтом документів було встановлено, що клієнт є ФО-П та одночасно найманим працівником. При цьому підприємницьку діяльність клієнтом не здійснювалося, а єдиний внесок за клієнта, як найманого працівника в повному обсязі сплачував роботодавець.

Законом № 2464 не врегульовано відносини щодо адміністрування єдиного внеску при одночасному перебуванні фізичної особи в трудових відносинах та наявності у неї статусу фізичної особи-підприємця.

Таким чином клієнт не має заборгованості зі сплати єдиного внеску, а ГУ ДФС у м. Києві не вправі в подвійному розмірі стягувати єдиний соціальний внесок з клієнта, оскільки внесок був повністю сплачений роботодавцем.

Обчислення єдиного внеску органами доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати єдиного внеску, звітності, що подається платниками до органів доходів і зборів, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суми виплат (доходу), на суми яких (якого) відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.

Отже, відповідач мав право нарахувати внесок, прийнявши вимогу про його сплату, на підставі: акту перевірки; звітності, що подається платниками до органів доходів і зборів; бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суми виплат (доходу), на суми яких (якого) відповідно до Закону нараховується внесок. Зазначених підстав відповідач не мав підстав.

Наведене дозволяє зробити висновок про відсутність складу правопорушення в діях клієнта, а тому податкова вимога про сплату боргу є необґрунтованою та підлягає скасуванню.

Натисніть, щоб подивитися повний текст рішення в реєстрі судових рішень.

Вам може бути цікаво: Верховный суд поставив крапку у справі клієнта про визнання кредитного договору недійсним

Потрібна консультація? Телефонуйте!

(097) 277-21-76

(044) 360-06-06

Ми безкоштовно проведемо аналіз справи, визначимо правову позицію та надамо юридичний висновок щодо можливості вирішити Ваше питання.