Адвокати Юридичної компанії «НООСФЕРА» виграли суд в прокуратури.

Рішенням Святошинського районного суду м. Києва було задоволено позов Прокурора Святошинського району м. Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва до клієнта про стягнення 1 169 689 грн. податку на додану вартість.

Клієнт звернувся до Юридичної компанії «НООСФЕРА» за правовою допомогою. Адвокати невідкладно ознайомилися з матеріалами справи.

Після вивчення матеріалів справи адвокати дійшли висновку про незаконність рішення суду і подали апеляційну скаргу, в якій вказали на неповноту та неправильність встановлених судом обставин, які мають значення для справи.

Адвокати обґрунтували в чому була неправильність дослідження та оцінки судом доказів, а також незаконність та необґрунтованість постановленого рішення. Адвокати просили апеляційний суд рішення суду першої інстанції скасувати та ухвалити нове про відмову у задоволенні позовної заяви в повному обсязі.

В судовому засіданні адвокати надали пояснення та просили суд задовольнити апеляційну скаргу. Представник Державної податкової інспекції заперечувала проти задоволення апеляційної скарги. При цьому не спростувала доводи, які надали адвокати.

Важливо відзначити, що позов до клієнта був пред’явлений у зв’язку із набранням законної сили обвинувального вироку суду, яким було встановлено ухилення клієнта, в якості службової особи від сплати податку на додану вартість на загальну суму 1 169 688. Це питання було ключовим, яке досліджували адвокати.

Вказаним вироком суду клієнта було визнано винним у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст. 212 КК України, та призначено йому покарання у вигляді штрафу. Адвокати Юридичної компанії «НООСФЕРА» не брали участь в кримінальному провадженні, оскільки клієнт звернувся після пред’явлення цивільного позову.

Святошинський районний суд м. Києва своїм вироком встановив наявність заподіяння клієнтом державі шкоду у великих розмірах, а саме: 1 169 688 грн., а тому задовольним позов прокуратури про стягнення з клієнта цих коштів.

Однак такі висновки суду адвокати спростували, що враховуючи положення ст. 309 ЦПК, дає суду апеляційної інстанції підстави для скасування оскаржуваного рішення та ухвалення нового рішення про відмову у задоволенні заявленого позову виходячи з наступного.

Адвокати пояснили, що відповідно до змісту диспозиції статті 212 КК України, за якою був засуджений клієнт, кваліфікуючою ознакою цього злочину є фактичне ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів.

У даному конкретному випадку платником податку на додану вартість була юридична особа, а клієнт був директором цієї юридичної особи, на що звернули увагу адвокати.

Відповідно необхідно застосовувати правила ст. 1172 ЦК України, а юридична особа, яка відшкодувала шкоду, має право зворотної вимоги (регресу) до винної особи (ч.1 ст. 1191 ЦК). Це пояснення правової позиції, що надали адвокати.

Адвокати доказали, що з наявних у матеріалах справи письмових доказів вбачається, що сума податку на додану вартість у розмірі 1 169 689 грн. входить в суму податкового зобов’язання юридичної особи і підлягає сплаті до бюджету відповідно до вимог чинного законодавства України юридичною особою. Пояснення, що надали адвокати були покладенні в основу рішення апеляційного суду.

В результаті апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції і відповідно було скасовано стягнення з клієнта 1 169 689 грн.

Натисніть, щоб подивитися повний текст рішення в Єдиному реєстрі судових рішень, як адвокати Юридичної компанії «НООСФЕРА» виграли суд в прокуратури.