Судова справа за позовом клієнта супроводжувалася адвокатами Юридичної компанії «НООСФЕРА» в Господарському суді міста Києва з предметом позову про визнання кредитного договору недійним.

Позовні вимоги були обґрунтовані тим, що укладений між клієнтом та АТ КБ «Приватбанк» кредитний договір з боку

клієнта було підписано директором з перевищенням наданих йому повноважень. Щоб виграти судову справу адвокати надали докази на підтвердження того, що статутом товариства не передбачено повноважень директора на укладення договору щодо одержання кредиту без згоди загальних зборів учасників товариства.

Судом першої інстанції було встановлено, що відповідної згоди загальними зборами учасників позивача не надавалось, що є підставою для визнання правочину недійсним в судовому порядку.

Адвокати Юридичної компанії «НООСФЕРА» виграли судову справу в Господарському суді міста Києва, який своїм рішенням позов задовольнив і визнав недійсним кредитний договір та стягнув з АТ КБ «Приватбанк» судовий збір.

Мотивуючи рішення, судом першої інстанції встановлено, що кредитний договір від імені клієнта укладено директором з перевищенням ним своїх повноважень, а оскільки банк був обізнаний із положеннями статуту товариства, і з наявністю відповідних обмежень повноважень директора позивача та доказів схвалення правочину матеріали справи не містять, то в силу ч. 1 ст. 203 та ч. 1 ст. 215 Цивільного кодексу України є наявність правових підстав для визнання кредитного договору недійсним.

АТ КБ «Приватбанк» подало апеляційну скаргу до Північного апеляційного господарського суду.

Адвокати Юридичної компанії «НООСФЕРА» подали відзив на апеляційну скаргу, а також здійснювали супроводжували судову справу під час розгляду в апеляційному суді.

В обґрунтування апеляційної скарги АТ КБ «Приватбанк» зазначав, що під час укладення кредитного договору статут підприємства не надавався, а оскільки інформація з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань є достовірною, то правочин укладено з уповноваженою особою позивача. Крім того, АТ КБ «Приватбанк» вказував на схвалення кредитного договору товариством, що підтверджується матеріалами справи.

По суті АТ КБ «Приватбанк» намагався «витягнути» судову справу, ввівши в оману суд, щодо обставин укладення кредитного договору.

Під час судових дебатів адвокат Юридичної компанії «НООСФЕРА» доказів безпідставність доводів АТ КБ «Приватбанк» і переконав апеляційний суд, що судову справу необхідно вирішити на користь клієнта.

Дослідивши письмові докази, долучені до матеріалів справи, виходячи з вимог чинного законодавства, апеляційний суд дійшов висновку, що апеляційна скарга АТ КБ «Приватбанк» не підлягає задоволенню.

Натисніть, щоб подивитися повний текст рішення Північного апеляційного господарського суду про судову справу в реєстрі судових рішень.

Потрібна консультація? Телефонуйте!

(097) 277-21-76

(044) 360-06-06

Ми безкоштовно проведемо аналіз справи, визначимо правову позицію та надамо юридичний висновок щодо можливості вирішити Ваше питання.