Господарський суд міста Києва відмовив ПРАТ «АК «Київводоканал» в позові про стягнення заборгованості ОСББ в розмірі 50 тис. грн.

Київводоканал звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку 

про стягнення 50 816, 69 грн. за воду, що йде на підігрів у бойлері будинку та постачається мешканцям багатоквартирного будинку.

З логічної точки зору справа виглядає, як афера Київводоканалу, оскільки ним вимагалась стягнення заборгованості ОСББ за воду, що вже оплачена мешканцями квартир будинку в складі тарифу на гарячу воду.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що начебто ОСББ не виконано зобов`язання за договором про надання послуг з постачання питної води та приймання стічних вод через приєднані мережі, в частині оплати послуг внаслідок чого у ОСББ виникла заборгованість.

Адвокати Юридичної компанії «НООСФЕРА» здійснювали юридичний захист клієнта у цій судовій справі.

З метою встановлення факту безпідставності вимог щодо стягнення заборгованості ОСББ адвокатами було підготовлено відзив на позов, заперечення на відповідь на відзив, письмові пояснення, подано адвокатські запити та отримані важливі докази.

У відзиві проти задоволення позовних вимог щодо стягнення заборгованості ОСББ, адвокати стверджували на відсутність у Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку обов`язку вносити плату за воду, яка йде на підігрів, оскільки її вартість входить до тарифу на гаряче водопостачання.

Також адвокати вказали, що надані Київводоканалом до матеріалів справи докази, не є належними доказами споживання саме Об`єднанням води, яка йде на підігрів. Крім того, адвокати наголосили на тому, що облік споживання за спірним договором не здійснювався лічильниками, номери яких визначено в актах зняття показань, оскільки останні обліковують весь обсяг води, який надходить до будинку.

Оцінивши подані сторонами докази господарський суд відмовив Київводоканалу в стягнення заборгованості ОСББ, виходячи з наступних підстав.

Чинне законодавство України не розділяє послугу з постачання споживачам гарячої води (гарячого водопостачання) на окремі частини з постачання окремо теплової енергії та окремо холодної води.

З огляду на викладене вартість спожитої води, що йде на підігрів, має оплачувати балансоутримувач теплових пунктів.

Судом також прийнято до уваги наданий адвокатом лист КП «Київтеплоенерго», згідно змісту якого останнє має окремі договори з мешканцями будинку, а тому не має підстав нарахування і стягнення заборгованості ОСББ.

Тобто, з наведеного полягає, що Об`єднання отримує послуги гарячого водопостачання від КП «Київтеплоенерго», а отже, у складі тарифу на гарячу воду сплачує останньому вартість холодної води, яка була використана для підігріву.

Вказане свідчить про відсутність у Об`єднання додатково оплачувати воду, яка йде на підігрів, оскільки послуги з гарячого водопостачання останнім на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку не здійснюються. Доказів зворотного матеріали справи не містять.

Одночасно, суд також визнав обґрунтованими заперечення адвоката стосовно відсутності підстав вважати надані Київводоканалом до матеріалів справи акти зняття показань з лічильників належними доказами споживання Об`єднання води як підстави для стягнення заборгованості ОСББ.

При цьому суд також звернув увагу на доводи адвоката, щодо неналежності додаткоих доказів, що були подані Київводоканалом, зокрема дислокацію будинків, як підстави для стягнення заборгованості ОСББ.

Натисніть, щоб подивитися повний текст рішення  в єдиному реєстрів судових рішень.

Потрібна консультація? Телефонуйте!

(097) 277-21-76

(044) 360-06-06

Ми безкоштовно проведемо аналіз справи, визначимо правову позицію та надамо юридичний висновок щодо можливості вирішити Ваше питання.