За клопотанням адвоката Юридичної компанії «НООСФЕРА» Печерський районний суд міста Києва скасував арешт з майна клієнта.

У цій справі адвокат доказав, що арешт на майно був накладений необґрунтовано, а власник майна не мав можливості надати докази необґрунтованості арешту, оскільки не був присутній при ухваленні рішення суду.

Щоб зняти арешт з майна адвокат подав

до суду клопотання в порядку ст. 174 КПК України. Клопотання було розглянуто слідчим суддею, який ухвалив рішення про скасування арешту майна. Відзначимо, що в якості доказів були подані документи, що підтверджують право власності на будинок та відомості, що свідчать про необґрунтованість арешту будинку. Зокрема із відомостей, зазначеними в інформаційній довідці з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (копія довідки була надана суду), вказано, що власником домоволодіння є клієнт. Адвокат пояснив, що клієнт дізнався про накладення на її будинок після накладення цього арешту в рамках кримінального провадження. Єдиним власником будинку є клієнт, якому підозра у вчинені злочину не пред’являлась.

Таким чином, щоб зняти арешт з майна, адвокат доказав необґрунтованість арешту, а відповідно суд повністю скасував арешт будинку клієнта.

У справах про скасування арешту майна необхідно розуміти, які підстави для такого скасування, оскільки арешт може бути скасовано в таких випадках:

  1. як такий, що накладено необґрунтовано;
  2. у зв’язку з тим, що відпала необхідність в такому арешті.
В даній справі суд скасував арешт тому, що він був накладений необґрунтовано. Адже клієнт не був підозрюваним і не було підстав вважати, що арешт виконує завдання кримінального судочинства. Проте бувають випадки, щоб зняти арешт з майна необхідно пояснювати, що відпала необхідність в такому арешті. Наприклад, у разі якщо арешт накладається на вилучене майно, яке є за версією слідства предметом злочину. В такому випадку необхідно розуміти, скільки часу пройшло з дати накладення арешту судом та який обсяг слідчих дій було вчинено з метою перевірки версії слідства. Обовязко доказування покладається на слідчого, тому його бездіяльність протягом тривалого часу може свідчити про те, що відпала необхідність в арешті майна. Щоб зняти арешт майна необхідно відпрацьовувати два можливі варіанти для досягнення позитивного для клієнта результату, оскільки не можна покладатися лишень на власні припущення. Необхідно враховувати реальну ситуацію в кримінальному провадженні. Слідчий суддя буде слухати також доводи слідства, якщо воно буде заперечувати проти зняття арешту з майна. В резолютивній частині ухвали суду закрита інформація про клієнта та інформація, що становить адвокатську таємницю та/або є конфіденційною.

Потрібна консультація? Телефонуйте!

(097) 277-21-76

(044) 360-06-06

Ми безкоштовно проведемо аналіз справи, визначимо правову позицію та надамо юридичний висновок щодо можливості вирішити Ваше питання.