Як зняти арешт з майна

Арешт на майно може бути накладено, зокрема:

  1. за рішенням суду;
  2. за рішенням державного чи приватного виконавця.

Дізнайтеся, як зняти арешт майна у цих випадках.

Суд може накласти арешт на майно в рамках кримінальної або цивільної/господарської справи.

Якщо суд наклав арешт на майно в кримінальній справі необхідно розуміти, які є можливості, щоб зняти арешт майна.

Арешт майна можна оскаржити в апеляційному суді. Цей варіант доцільно реалізувати у разі, якщо арешт накладено незаконно. Потрібно доказати незаконність накладення на майно арешту судом першої інстанції.

При цьому необхідно розуміти, що процесуальний статус особи має вирішальне значення у кримінальних справах про скасування арешту майна.

Наприклад, якщо особі вручена підозра у вчиненні злочину суд може накласти арешт на майно:

– для забезпечення відшкодування збитків;

– для забезпечення доказів.

Кожен з цих випадків вимагає власного обґрунтування для скасування арешту майна.

Обґрунтованість підозри, а також процесуальне оформлення доказів і документів, які подаються слідчим чи прокурором, до клопотання про накладення арешту майна, а також об’єктивне та всебічне дослідження судом цих матеріалів має вирішальне значення для подання апеляційної скарги.

Якщо судом накладено арешт на майно, але при цьому не вручена підозра, арешт майна може бути скасовано у зв’язку з його незаконністю або необґрунтованістю.

Слідчі та прокурори дуже часто обґрунтовують арешт майна тим, що необхідно начебто провести експертизи, або встановити певні факти, а тому до з’ясування цих обставин просять суд накласти арешт на майно.

Якщо арешт на майно накладено державним або приватним виконавцем у виконавчому провадженні арешт майна може бути скасовано за рішенням суду.

Наші адвокати знають як скасувати арешт майна і мають успішно практику скасування арешту майна.

Потрібна консультація? Телефонуйте!

(097) 277-21-76

(044) 360-06-06

Ми безкоштовно проведемо аналіз справи, визначимо правову позицію та надамо юридичний висновок щодо можливості вирішити Ваше питання.